Węgrów

Mistrzostwa Polski w Węgrowie /ZDJĘCIA/

Sport Niedz. 11.10.2020 12:39:00
11
paź 2020

44 najlepszych kick-boxerów w kraju wyłoniono na Mistrzostwach Polski w Węgrowie 217 zawodników z blisko 30 klubów w kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Kick-boxingu Pointfighting Dzieci i Kadetów Młodszych oraz Light Contact Kadetów Młodszych, które już drugi raz z rzędu odbyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Mimo że żaden z węgrowskich kick-boxerów nie powtórzył ubiegłorocznego sukcesu Marcina Włogi, to turniej z pewnością można zaliczyć do wyjątkowych.

Mimo trudnej sytuacji związanej w COVID-19 zawodnicy wykazali ducha walki, a trenerzy i organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Turniej odbył się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Klub z Węgrowa reprezentowało 12 zawodników. Dla części z nich były to pierwsze starty w życiu. Ostatecznie do WKS Sfinks trafiło 8 krążków – 4 srebrne i 4 brązowe. Kick-boxerzy walczyli w dwóch formułach w różnych kategoriach wagowych. Ostatecznie wyłoniono 44 Mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców.

Dodatkowo uhonorowano także najlepszych zawodników turnieju oraz najlepszego klubu Mistrzostw. W sobotę tytuł trafił Ninja Academy z Warszawy, z kolei w niedzielę do Dragon Gorzów Wielkopolski.
Zwieńczeniem weekendu były walki pokazowe, w których można było zobaczyć zmagania zawodników Kadry Narodowej w pointfightingu, licht contactcie i low kicku. Wszystkie walki sędziował Krzysztof Kasperski – uznany w tym roku za najlepszego sędziego na świecie przez organizację WAKO.

Organizatorem Mistrzostw Polski już po raz kolejny był węgrowski WKS Sfinks, który w tym roku obchodził 30-lecie istnienia. Hucznie zapowiadane spotkanie kick-boxerów i osób związanych z tym sportem ze względu na epidemię odbyło się w kameralnym gronie. Podsumowano dotychczasową działalność WKS Sfinks i nagrodzono kick-boxerów, którzy przez lata rozsławiali Węgrów na arenie polskiej i międzynarodowej. To w barwach WKS wychowali się Mistrzowie Polski, Europy, świata. Prezes klubu, Wojciech Górecki wręczył pamiątkowe medale i statuetki Herosa również trenerom, działaczom, sponsorom oraz organizacjom współpracujących w ciągu minionych 30 lat z węgrowskim Sfinksem. Już niebawem klub zaprezentuje również album ze zdjęciami obejmujący cały okres działalności 1990-2020.
Super Herosa otrzymali – m.in. burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i starosta węgrowski Ewa Besztak, w której imieniu statuetkę odebrał Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz.

Wydarzenie można było śledzić online na facebookowym profilu WKS Sfinks Węgrów.


Inf. pras.
KG [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Górecka
+48.502710082

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook