Węgrów

Zaległe święto węgrowskich strażaków

Region Pon. 21.06.2021 18:09:48
21
cze 2021

Użytkowana już od listopada ubiegłego roku, z powodu epidemii nie miała dotąd oficjalnego otwarcia. Nowa strażnica Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie została więc uroczyście odebrana 21 czerwca.

Wybudowana przy ulicy Zwycięstwa strażnica w porównaniu ze starą, mieszczącą się w centrum miasta przy ulicy Strażackiej, zapewnia nieporównanie lepsze warunki pracy, szkolenia i odpoczynku. – Same garaże i magazyny na sprzęt to dwa razy większa powierzchnia niż tam. Mamy pięć podwójnych boksów w garażu, 2200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i zaplecze sportowe: boisko wielofunkcyjne, ściana i tor do ćwiczeń – wylicza starszy brygadier Dariusz Maciąg, zastępca komendanta powiatowego. Półroczne użytkowanie pozwoliło przyzwyczaić się i oswoić z nowym otoczeniem, a także wyłapać drobne usterki i zgłosić je wykonawcy do napraw gwarancyjnych. 

Nowoczesna siedziba węgrowskich strażaków kosztowała ponad 14 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z trzech źródeł: 8,1 mln z ustawy modernizacyjnej, ponad 5 mln dołożył wojewoda mazowiecki, a 0,5 mln węgrowskie starostwo powiatowe.

Poniedziałkowy apel połączono z obchodami Dnia Strażaka i wręczeniem odznaczeń i awansów. Węgrowskich strażaków odwiedzili m.in. regionalni parlamentarzyści (sen. Maria Koc., pos. Maciej Górski), miejscowi i okoliczni samorządowcy, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Jarosław Nowosielski, przedstawiciele okolicznych jednostek państwowej i ochotniczych straży pożarnych oraz wielu współpracujących z komendą instytucji. Komendant, starszy brygadier Jarosław Soszyński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej ważnej dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji.
AB [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook