Węgrów

Węgrów: „Uśmiech zwycięży zawsze!” - obchody Dnia Patrona

Region Pon. 07.02.2022 13:25:52
07
lut 2022

„Uśmiech zwycięży zawsze, wierzcie mi” – pod takim hasłem w czwartek, 27 stycznia, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie świętowano Dzień Patrona. Już od 24 lat cała społeczność szkolna wyraża zadowolenie i dumę z faktu, że patronem Ośrodka jest Kornel Makuszyński. Krytyka nazwała Makuszyńskiego autorem „uśmiechniętych książek”, „słonecznym panem” i pisarzem, który ma „słońce w herbie”. W sumie pozostawił po sobie około 70 książek. Jego praca literacka i działalność były walką o uśmiech dziecka. Chcąc przybliżyć postać „mistrza słowa” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie zorganizowano cykl zajęć, na które składały się konkursy tematyczne i spotkanie z ulubioną filmową adaptacją utworu Kornela Makuszyńskiego.

Zwieńczeniem kilkunastodniowych przygotowań była prezentacja multimedialna z życia i twórczości Kornela Makuszyńskiego oraz akademia z udziałem „uśmiechniętych bohaterów”, wśród których znaleźli się: Jacek i Placek (bohaterowie utworu „O dwóch takich, co ukradli księżyc”), panna z mokrą głową (bohaterka powieści „Panna z mokrą głową”), Koziołek Matołek („120 przygód Koziołka Matołka”), Adaś Cisowski („Szatan z siódmej klasy”) oraz małpka Fiki-Miki („Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”).

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego. Wśród najlepszych recytatorów znaleźli się: Krystian Wycech, Maja Jabłonowska, Beatrycze Kowalska, Kuba Nowakowski, Igor Donoch i Michelle Kowalska. Po rozdaniu dyplomów i wręczeniu nagród rozwiązano również szkolny konkurs „Maska ulubionej postaci zaczerpniętej z wybranego utworu Kornela Makuszyńskiego”. Komisja pod uwagę wzięła takie kryteria jak: samodzielność wykonania, oryginalność pomysłu i ogólne wrażenie estetyczne. Z uwagi na duże zainteresowanie konkursu wyłoniono 10 najlepszych prac, wyróżniono też 10 dodatkowych. Maski małpki Fiki-Miki, Koziołka Matołka, Wesołego Diabła (bohater książki „Przyjaciel Wesołego Diabła”) oraz Jacka i Placka będzie można podziwiać do końca marca na wystawie w holu szkoły.A.K.0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook