Węgrów

Węgrów Barok Festiwal

Region Pon. 29.08.2022 11:11:11
29
sie 2022

Głośne rusznice, kolorowe stroje, błyszczące szable i wspaniałe wierzchowce – to wszystko mogli oglądać mieszkańcy i goście Węgrowa na wczorajszym (28 sierpnia) Węgrów Barok Festiwal.

W widowisku historycznym, zorganizowanym na wschodnich obrzeżach miasta, odtwarzano elekcję króla Jana III Sobieskiego, przybliżając kulturę polityczną, obyczaje oraz sposób wojowania z czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

Chorągiew Komputowa Stefana Czarnieckiego prezentowała pokazy fechtunku i strzelania z XVII-wiecznej broni palnej. Podlaska Chorągiew Husarska popisywała się piękną jazdą, a muzyczny klimat tworzyły ze sceny: Starosielskie Bractwo Śpiewacze, barokowy zespół Contra Bellum i współczesna folkowa Łysa Góra.

Była to druga edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur. Rok temu prezentowano wizytę Jana III Sobieskiego na zaproszenie Jana Dobrogosta Krasińskiego. Mimo zmienionej, oddalonej od centrum lokalizacji i dokuczliwego upału – publiczność nie zawiodła. Kilkadziesiąt obrazków z tej barwnej imprezy prezentujemy w naszej galerii.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook