Węgrów

Wakacyjne sprzątanie rzek

Region Pt. 25.06.2021 13:32:18
25
cze 2021

Operacja Czysta Rzeka powraca w wakacje. Wiosną w jej ramach wolontariusze sprzątali brzegi rzek i ich okolice. Wtedy w całej Polsce zebrano blisko 205 ton odpadów.

Izabela Sałamacha rzecznik prasowy Operacji Czysta Rzeka powiedziała Radiu Podlasie, że w czasie wakacji sztab główny wraz z chętnymi wolontariuszami utworzy ekopatrol i będzie oczyszczał ze śmieci koryta 30 polskich rzek - w każdy weekend fragmenty innych. Do współpracy sztab zaprasza wolontariuszy, choć w mniejszej skali niż wiosną. Ważne, aby były to osoby ,,obeznane z wodą". wyławiane śmieci ma być bowiem bezpieczne. Organizatorzy wakacyjnego sprzątania rzek będą dysponować canoe, niemniej chętni mogą dołączyć ze swoimi łodziami czy kajakami.

Jako pierwsze w piątek 25 czerwca będą sprzątane Kostrzyń w gminie Grębków, 26 czerwca Liwiec w gminie Łochów, zaś w niedziele 27 czerwca Bug na odcinku Brok - Kamieńczyk.

Operacja Rzeka odwiedzi też trzy festiwale : Kultury Pogranicza Folkowisko, Języka Polskiego w Szczebrzeszynie i Patrz na Wschód w Budzie Ruskiej, a także spływ „500 Kajków” w Drohiczynie. W czasie tych imprez będą sprzątane również tereny przylegle do rzek. Również tam odbędą się akcje sprzątania. Cykl zakończą pod koniec sierpnia sprzątanie Krzny oraz podsumowanie w Janowie Podlaskim. Informacje o wakacyjnym sprzątaniu polskich rzek znajdziemy na stronie operacjarzeka.pl.


AI
Fot.: operacjarzeka.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook