Węgrów

Uratujmy polski dwór

Region Wt. 02.03.2021 18:37:30
02
mar 2021

Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej oraz Fundacja Kultura z Pasją postanowiły wspólnie ratować dziedzictwo polskiej kultury i podjęły decyzję o zakupie i odrestaurowaniu zabytkowego, typowo polskiego dworu w Dziadkowskie - Folwark.

- Naszym pragnieniem jest, aby w przyszłości miejsce to stało się centrum łączności Polaków mieszkających poza granicami kraju z Ojczyzną. By mogli Oni w każdej chwili do Polski przyjechać i być pewnym gościnnego przyjęcia w typowo polskim dworze. Czekać tu na nich będzie zawsze wygodny pokój oraz propozycje spędzenia czasu na poznawaniu historii i kultury polskiej. Chcemy organizować w tym miejscu różnorodne przedsięwzięcia kulturalne takie jak: koncerty, wystawy, spotkania, konferencje. Chcemy, aby miejsce to stało się wizytówką nie tylko na mapie kulturalnej Mazowsza, ale także całej Polski - informują organizatorzy.

Obecnie Dwór jest w stanie ruiny i wymaga kapitalnego remontu. - Pragniemy pod okiem konserwatora zabytków odrestaurować każdy jego detal, tak aby mógł świadczyć o ponad 600-letniej historii tego miejsca i o zaangażowaniu w polskie sprawy jego właścicieli – prawdziwych patriotów nie żałujących w różnych okresach historii dla Polski własnej krwi. Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu rewitalizacji zabytkowych budynków. Potrzebujemy jednak wsparcia finansowego. Kwota, która jest do tego niezbędna to 1 mln zł. Będziemy zwracać się o dofinansowanie do różnych instytucji i wszystkich organów władzy podkreślają Zofia Paczóska i Wojciech Bardowski.

- Zwracamy się też do wszystkich Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tego projektu. Każda nawet najmniejsza kwota będzie dla nas bardzo cenna. Wierzymy, że z Państwa pomocą uda się Dwór w Dziadkowskie-Folwark przywrócić do świetności i będziemy się w nim często spotykać podczas organizowanych dla Państwa wydarzeń kulturalnych! - apelują organizatorzy.

Akcję można wesprzeć pod linkiem : https://pomagam.pl/uratujmypolskidwor?fbclid=IwAR3j6lB4P8IP8doi-XJpKEfpM45_BdwUPC0XTxL0MTRbZHDz2SK9uy7-1pg

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Górecka
+48.502710082

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.