Węgrów

Terytorialsi odwiedzili kombatantów z naszego regionu

Region Pon. 15.02.2021 17:26:05
15
lut 2021

79. rocznica powstania Armii Krajowej, którą obchodzono w niedzielę 14 lutego, to wyjątkowa okazja, aby odwiedzić kombatantów, którzy walczyli w szeregach Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II Wojny Światowej. Takie właśnie spotkania w miniony weekend zainicjowali żołnierze 53. batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Siedlec, którzy odwiedzili seniorów wręczając im kwiaty i listy uznania m.in. od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach.

Celem spotkań z bohaterami sprzed blisko 80 lat było uświadomienie młodzieży, że być może to ostatni dzwonek, aby wysłuchać i poznać historię świadectwa tamtych lat. - Być może jest to ostatni czas aby odwiedzić, wysłuchać i pokazać młodym żołnierzom właśnie tych ostatnich bohaterów. To jest żywe świadectwo przede wszystkim tego, że my dbamy o tych kombatantów, że my się interesujemy ich życiem – tłumaczy ppor. Andrzej Wąsowski z 53 batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach, 5 Mazowieckiej Brygady WOT.

W minioną niedzielę terytorialsi odwiedzili w sumie sześciu kombatantów z Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego i Mińska Mazowieckiego.KG/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Górecka
+48.502710082

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook