Węgrów

Szpital w Węgrowie wolny od koronawiusa

Region Czw. 25.03.2021 17:25:07
25
mar 2021

„Funkcjonujemy w zasadzie normalnie, staramy się nie odsyłać pacjentów. Póki co nie widać u nas kryzysu pandemicznego – mówi Artur Skóra, dyrektor szpitala powiatowego w Węgrowie, aktualnie jedynej nie-covidowej placówki w regionie. Od stycznia tylko w samym szpitalu udało się zaszczepić ponad 3 tysiące osób.

Dyrektor Skóra wskazuje na nie wstarczającą ilość szczepionek do jakich szpital ma dostęp. Jeśli te się pojawiają, podawane są partiami łącznie w 14 punktach na terenie powiatu węgrowskiego. W przypadku szczepionek firmy Moderna i Pfizer - ich wykorzystanie było stuprocentowe. Ze szczepienia lekiem firmy AstraZeneca część mieszkańców zrezygnowała. Taka osoba automatycznie przenoszona jest na koniec kolejki oczekujących.

O aktualnej sytuacji w szpitalu powiatowym i o walce z kolejną falą pandemii Artur Skóra powiedział Karolinie Góreckiej. POSŁUCHAJ
80% personelu szpitala poddało się już szczepieniom, dzięki temu palcówkę udaje się uchronić przed masowymi zakażeniami. Obecnie do SP ZOZu trafiają pojedyncze osoby zarażone koronawirusem, wtedy odsyłane są do oddziałów covidowych.

KG [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Górecka
+48.502710082

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.