Mazowsze

Środki dla samorządów z budżetu województwa mazowieckiego

Region Czw. 01.09.2022 18:31:41
01
wrz 2022

Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Skrzeszew czy przebudowa budynku komunalnego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim – to tylko część inwestycji w powiatach sokołowskim i węgrowskim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. 1 września umowy w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Jak zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, w tym roku w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” realizowanych jest aż 115 inwestycji. – Dziś podpisaliśmy umowy na cztery przedsięwzięcia, w których realizacji z wielką przyjemnością będziemy pomagać. Widzimy, że są to inwestycje dobrze przemyślane i zaplanowane i przede wszystkim przez lata będą służyć mieszkańcom Mazowsza – podkreśla. – Tylko w ramach naszych programów pomagamy w realizacji kilku tysięcy inwestycji rocznie. Ich efekty widać w każdej gminie, a mazowieccy samorządowcy z coraz większym zaangażowaniem aplikują o kolejne środki. Ta aktywność to powód do radości, bo dzięki temu razem zmieniamy Mazowsze na lepsze – dodaje członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc
Mazowsze dla równomiernego rozwoju
„Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy realizowany przez samorząd województwa program, w ramach którego dofinansowanie trafia m.in. na remonty dróg, modernizację budynków użyteczności publicznej, remonty obiektów rekreacji i wiele innych ważnych dla mieszkańców inwestycji. W powiecie sokołowskim i węgrowskim wsparcie w wysokości blisko 5 mln zł trafi na realizację 4 inwestycji.
Poprawa dostępności usług dla mieszkańców Gminy Bielany
Inwestycja obejmuje rozbudowę budynku użyteczności publicznej o powierzchni ok. 600 m2. Nowy energooszczędny obiekt wyposażony będzie w pompy ciepła, fotowoltaikę i klimatyzację. W budynku powstanie sala konferencyjno-kinowa, pomieszczenia policji, świetlica w której prowadzone będą zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, centrum doradztwa prawnego oraz inne pomieszczenia służące poprawie obsługi interesantów. Znajdą się tam również pomieszczenia dla pracowników Urzędu Gminy do obsługi interesantów. Koszt inwestycji to ponad 6,1 mln zł, z czego 2,3 mln zł dofinansuje samorząd województwa mazowieckiego.
Wymiana czynników grzewczych wraz z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii w gminach Korczew i Jabłonna Lacka.
Realizacja projektu zakłada likwidację indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych i zastąpienie ich źródłami o wyższej sprawności wytwarzania ciepła, które charakteryzują się przy tym redukcją emisji CO2. Całkowity koszt inwestycji to 5 mln zł z czego samorząd Mazowsza przekaże ponad 1 mln zł.
Przebudowa budynku komunalnego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim.
W ramach inwestycji na potrzeby miasta przebudowany zostanie budynek komunalny. Aktualna siedziba urzędu mieści się w starym kilkudziesięcioletnim budynku, a warunki pracy są trudne i niekomfortowe. Dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości 1,2 mln zł obiekt komunalny zostanie przebudowany i zaadaptowany na lokal urzędu.
Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Skrzeszew
Budynek składa się z dwóch części. W jednej jest garaż na potrzeby jednostki OSP, a w drugiej świetlica wykorzystywana do celów kulturalno-rozrywkowych. W ramach inwestycji wokół budynku ułożona zostanie kostka betonowa, wykonane będzie ogrodzenie panelowe i termomodernizacja ścian. Wymienione zostaną również drzwi i parapety oraz powstanie nowa podłoga. Remont będzie obejmował również ściany i sufity oraz sanitariaty w budynku świetlicy. Koszt inwestycji to blisko 600 tys. zł z czego samorząd województwa mazowieckiego przekaże ponad 357 tys. zł.Inf. pras.
Fot. KSkor/Maja Kopańska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook