Węgrów

Rycerze nadciągają do Zamku w Liwie

Region Pon. 23.08.2021 11:41:57
23
sie 2021

Pojedynki, pokazy rzemiosła czy tańca dawnego oraz gry i zabawy średniowieczne to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na turystów. W najbliższy weekend (28-29 sierpnia) Liw zamieni się w tętniącą życiem średniowieczną wioskę. Na XVIII Turniej Rycerski przybędzie blisko 120 rekonstruktorów – bractwa rycerskie z całej Polski, damy dworu, dworzanie i rzemieślnicy.

– Podczas turnieju będą Państwo mieli okazję podziwiać ze wzgórza zamkowego pokazy konne, pokazy oblężenia zamku, walki rycerzy, kuszników, łuczników, a także skosztować średniowiecznej kuchni. Zamek, wspaniała przyroda, rycerze i muzyka dawna! Na zakończenie wakacji zapraszamy Państwa do przeniesienia się w czasy średniowiecza! – zaprasza Eliza Czapska, p.o. dyrektora Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.
 
Turniej rozpocznie się w sobotę 28 sierpnia o 11.00. Na uczestników czeka moc atrakcji – pojedynki, pokaz użycia dział średniowiecznych, zawody łucznicze i kusznicze, jarmark, warsztaty rzemiosła historycznego, biesiada oraz pokaz sztucznych ogni. Publiczność będzie miała także okazję wziąć udział w kursie tańca dawnego, pojeździć konno, przymierzyć strój rycerski czy postrzelać z łuku i kuszy. Wspaniałym widowiskiem będzie oblężenie zamku z udziałem rycerzy konnych oraz pokaz artylerii czarnoprochowej. Podczas  XVIII Turnieju Rycerskiego ponad 100 uczestników - rycerzy konnych, rycerzy pieszych, łuczników, kuszników, rzucających włócznią i nożami będzie toczyć przez dwa dni zmagania o Pierścień Księżnej Anny.
 
Marszałek Adam Struzik podkreśla, że Mazowsze pełne jest atrakcji turystycznych, a wycieczka do Liwu to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników historii i dobrej zabawy. – Serdecznie zachęcam do udziału w turnieju rycerskim. Podczas wydarzenia można zwiedzić Muzeum Zbrojownię, które w swoich zbiorach ma bogatą ekspozycję – od broni przez meble, tkaniny, aż po obrazy m.in. Wojciecha i Jerzego Kossaków. Z zamkowej wieży rozpościera się widok na malowniczą dolinę Liwca. W słoneczne dni warto wybrać się na spływ kajakowy, by później miło spędzić czas na placu zabaw dla dzieci stworzonym w stylizacji średniowiecznej – dodaje.
 
W czasie turnieju będzie można obejrzeć ekspozycje muzealne, jeden z najciekawszych w Polsce zbiorów militariów,  wystawę czasową – kunsztowną broń z terenu Indonezji, odwiedzić  gotyckie piwnice i unikalny drewniany pomost prowadzący do gotyckiej, murowanej wieży. Zrekonstruowany pomost to część historycznego drewnianego przygródka –  jedynej tego typu budowli zamkowej w Polsce.
 
Szczegóły i program turnieju na www.liw-zamek.pl


Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl
 

Inf. pras.

Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook