Węgrów

Robert Gołaszewski: Wbrew atakom politycznym wiadukt już funkcjonuje

Region Czw. 10.02.2022 10:45:48
10
lut 2022

Burmistrz Łochowa w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził wielkie zadowolenie z powodu uruchomienia wiaduktu nad torami w Łochowie. Robert Gołaszewski w audycji O Tym Się Mówi przypomniał i podkreślił, że realizacja projektu nie była prosta z powodu protestów inspirowanych „z zewnątrz”.

Rozmówca Marcina Jabłkowskiego zwrócił uwagę na upłynnienie ruchu przez Łochów, które jest możliwe dzięki oddaniu do użytku wiaduktu. Jak powiedział, nie jest to jeszcze stan docelowy, dlatego ruch na estakadzie odbywa się wahadłowo, ale już teraz widać różnicę w ilości samochodów, które nie muszą czekać na otwarcie szlabanu.

Pytany, czy nie obawia się dalszych protestów, jak choćby z powodu sugerowanego w Internecie braku odpowiednich dokumentów odbioru inwestycji, burmistrz przypomniał, że prowadziła ją spółka kolejowa. Jak podkreślił, wierzy, że ze strony inwestora wszelkie formalności zostały dopełnione.

Wracając do długości budowy Robert Gołaszewski przypomniał, że wiązało się to między innymi z protestami grupy mieszkańców, nieprzychylnych tej wizji przeprawy przez tory. Wyraził przekonanie, że większość mieszkańców jest i będzie usatysfakcjonowana z budowy wiaduktu, a w mieście będzie luźniej bezpieczniej na drogach.

POSŁUCHAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook