Węgrów

Premier Morawiecki w powiecie węgrowskim i sokołowskim

Region Pon. 14.06.2021 12:50:18
14
cze 2021

Na „Polskim Ładzie” skorzysta również Polska powiatowa – zapewniał dziś, 14 czerwca premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Węgrowie. Powiat węgrowski i sokołowski były kolejnymi przystankami na trasie promującej pakiet propozycji programowych rządu.

W Węgrowie premierowi pokazano wybudowaną niedawno strażnicę Państwowej Straży Pożarnej, a w Sokołowie Podlaskim – bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szef rządu gratulował nowoczesności służbom ratowniczym i zapewniał o finansowaniu ich dalszego rozwoju. W Sokołowie Podlaskim mówił o rozbudowie sieci baz LPR oraz finansowaniu służby zdrowia: – Stąd nasze zobowiązanie, by w najbliższych dwóch latach przeznaczyć na służbę zdrowia 6 procent PKB, a po kolejnych sześciu latach 7 proc. PKB. To remonty szpitali, wyposażenie ich w sprzęt, nowe zakłady opiekuńczo-lecznicze. To już widać w terenie i będzie widać w bliskiej przyszłości.

W wystąpieniu w Węgrowie Mateusz Morawiecki skoncentrował się na gospodarce. Podkreślił, że duża część inwestycji planowanych w „Polskim Ładzie” trafi do lokalnych samorządów i będzie realizowana przez miejscowych przedsiębiorców. – To drogi i strażnice, ale również obiekty kulturalne, infrastruktura energetyczna i komunikacyjna. Wszystko, co jest potrzebne do życia w takich miastach. Chcemy, by ludzie mieszkali tam gdzie się urodzili, gdzie mają ojcowiznę. Do tego potrzebna jest praca i infrastruktura. Dobrze, że rozwijają się duże miasta, ale nie chcemy, by metropolie „wysysały” z tych mniejszych najzdolniejszych ludzi – powiedział premier. Dodał, że Polska ma najniższe w Unii Europejskiej bezrobocie, a „Polski Ład” utworzy kolejne miejsca pracy. Polityką rządu jest wspieranie rozwoju klasy średniej również w mniejszych miejscowościach, nie tylko w dużych miastach.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook