Węgrów

Grębków: konkurs "Najciekawsze przebranie karnawałowe"

Region Pt. 18.02.2022 14:45:48
18
lut 2022

Bale przebierańców dla dzieci stały się tradycją w gminie Grębków. W tym roku biblioteka w Grębkowie zaprosiła dzieci do udziału w konkursie na „Najciekawsze przebranie karnawałowe”.

Publikujemy relację przesłaną do naszej redakcji:

"Ferie zimowe już za nami. Karnawał jest takim czasem w roku, kiedy organizowane są najbardziej kolorowe zabawy. Bale przebierańców dla dzieci stały się tradycją w naszej gminie. W tym roku dla najmłodszych mieliśmy inną ofertę, konkurs na „Najciekawsze przebranie karnawałowe”. 

Aby wziąć udział w konkursie należało odwiedzić bibliotekę w Grębkowie w wyznaczone dni, zarejestrować uczestnika oraz zaprezentować strój i wziąć udział w sesji zdjęciowej. W trakcie trwania konkursu dotarła do nas informacja, że niestety nie wszystkie dzieci, które przygotowały przebrania mogły nas odwiedzić, dlatego prosiliśmy w wyznaczonym czasie o przesłanie zdjęcia przebranego dziecka przez Messengera na konto Biblioteka Grębków.

Przez czas trwania konkursu odwiedziły GBP w Grębkowie księżniczki, Spider-many, kotki, policjanci, chmurki i wiele innych postaci. Pomysłowość rodziców nie zna granic. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności, nie łatwo było wybrać zwycięzców. Jury miała duży problem, aby wybrać te najciekawsze. Podczas oceny jury brała pod uwagę: kreatywność, walory estetyczne, dobór technik i środków plastycznych i oryginalność. Po burzliwych dyskusjach przyznano nagrody w trzech kategoriach wiekowych:


Kategoria I – dzieci przedszkolne

Miejsce I w kat. I  - Zuzia Błaszkiewicz
Miejsce II w kat. I – Paweł Krasnodębski
Miejsce III w kat. I – Krzysztof Kowalczyk
Wyróżnienie – Amelia Polkowska i Wiktor Grzymała


Kategoria II – dzieci z klas 0 - II

Miejsce I w kat. II – Antoni Dmowski
Miejsce II w kat. II – Zuzia Szalwa
Miejsce III w kat. II – Natalia Kowalczyk
Wyróżnienie – Karolina Grabowska i Wiktoria Boruc


Kategoria III – dzieci z klas III oraz starsze

Miejsce I w kat. III – Julia Ciszewska
Miejsce II w kat. III – Amelia Wielądek
Miejsce III w kat. III – Aleksandra Polkowska
Wyróżnienie - Mateusz Gral i Oskar Rytel


W konkursie wzięło udział 105 dzieci, odbył się on dzięki darczyńcom, którym bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, pomoc i życzliwość. Dzięki nim mogliśmy przygotować nagrody dla uczestników, a dodatkową atrakcją było losowanie voucherów wśród dzieci, które osobiście nas odwiedziły. Wszystkich uczestników zapraszamy po odbiór nagród do GBP w Grębkowie. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, dzieciom za udział, a sponsorom za prezenty.
Dyrektor GBP Wanda Miszczak
Js
               

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook