Węgrów

Dzień Dziecka w Grębkowie

Region Pon. 07.06.2021 18:32:51
07
cze 2021

1 czerwca, już od samego rana, grębkowska podstawówka tętniła życiem. Dziecięcy gwar splatał się z głosami młodzieży. Wydawałoby się, że w szkole jest to normalne, zwyczajne, codzienne. Otóż, nie. Przez wiele miesięcy było tu cicho, pusto, smutno. Powód: pandemia covid-19. Pierwszego czerwca cała społeczność szkolna mogła się znowu spotkać. Wszyscy świętowali Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu i obchodami Roku Norwida.

Najważniejszym punktem tego dnia był Bieg Ulicami Grębkowa o Nagrodę Wójta Gminy pod hasłem „Aktywni z Norwidem”. W biegu wzięło udział ponad 150 uczniów z klas I -VIII. Biegli również nauczyciele. W kategorii klas I-III dziewczynki I miejsce zajęła Aleksandra Kosiorek, II miejsce Kinga Morawska, III- Gabriela Bieniak. W Kategorii klas I-III chłopcy I miejsce zajął Dawid Namięta, II- Michał Łukasiak, III- Aleksander Laskowski. W kategorii klas IV- VI dziewczęta I miejsce zajęła Laura Pachnik, II- Joanna Borzymek, III – Blanka Pobikrowska. W kategorii klas IV- VI chłopcy I miejsce zajął Karol Więch, II- Wiktor Olszewski, III- Jakub Nykiel. Kategoria klasy VII- VIII I miejsce Michalina Jastrzębska, II- Milena Końca, III- Angelika Roguska. Klasy VII- VIII chłopcy I miejsce Kamil Karaś, II- Bartłomiej Gryglas, III- Błażej Morawski.

W tym dniu nie zabrakło również innych atrakcji. Były rozgrywki sportowe, zajęcia z kreatywności; uczniowie klas starszych spotykali się przy ognisku – piekli kiełbaski. Młodsze dzieci mogły skosztować waty cukrowej, zjeść popcorn. Wszyscy zostali jeszcze poczęstowani batonikami i napojami. Sale lekcyjne tego dnia stały się salami kinowymi. Zainteresowani mogli obejrzeć ciekawe, wybrane przez siebie filmy.

Nad tym, aby uczniowie mogli się świetnie i bezpiecznie bawić czuwali nauczyciele, wychowawcy, pracownicy niepedagogiczni szkoły, strażacy OSP w Grębkowie oraz szkolna pielęgniarka.

Sponsorami nagród i smakołyków byli: Wójt Gminy Grębków, Dyrektor ZSP w Grębkowie, Rada Rodziców, sklep Topaz, Proboszcz parafii Grębków.
Czerwcowy dzień był ciepły, słoneczny. Zapach kwitnących jeszcze bzów, ogrodowych kwiatów mieszał się z zapachem popcornu, waty cukrowej, kiełbasek. Zawadiacki wiosenny wiaterek rozwiał niejedną czuprynę. Wydawało się, że przyroda cieszy się z powrotu uczniów do szkoły i razem z nimi obchodzi Dzień Dziecka. Cudowny powrót do normalności ?


Aneta Miklaszewska i Agnieszka Kowalczyk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook