Węgrów

Węgrów: Koncert zespołu Propabanda East Collective

Kultura Pt. 20.08.2021 14:47:23
20
sie 2021

Marcin Maroszek z zespołem Propabanda East Collective zagra w sobotę 28 sierpnia na Rynku Mariackim w Węgrowie. Początek o godz. 17.30 w Domu Gdańskim.

Propabanda East Collective to zespół grający energetyczną bałkańską i klezmerską muzykę folkową w nowatorskiej i wirtuozerskiej odsłonie. Oprócz tradycyjnych piosenek z Bałkanów zespół wykonuje aktualne przeboje m.in z Mołdawii, Serbii, Grecji, Macedonii, Chorwacji. Na koncercie nie zabraknie muzyki z filmów Emira Kusturicy - Mesechina, Pitbull, czy Bubamara, tradycyjnych tańców regionu, a także sporej dawki improwizacji.

Zespół jest półfinalistą programu Must Be The Music, zagrał kilkaset koncertów, jest jednym z najciekawszych projektów na rynku łączących tradycyjną muzykę folkową z nowoczesnymi aranżacjami. Jako jeden z nielicznych zagościł na skłądance Balkan&Jewish inspirations w towarzystwie takich gwiazd tego nurtu muzyki jak Shantell, Taraf de Haidouks czy Goran Bregović.

Marcin Maroszek - lider zespołu, akordeonista i wokalista. Absolwent Connservatoire d' Edgar Varese w Paryżu oraz Centre National et International de Musique d'Accordeon. Laureat wielu zagranicznych konkursów akordeonowych i pasjonat muzyki tygla bałkańskiego. Na stałe współpracujący m.in. z Edytą Geppert.
Marcin Maroszek - akordeon, bas, wokal
Paweł Maruszak - perkusja, darabuka
Adam Przybyłek - saksofon altowy, klarnet, sax sopranowy,
Maciej Regulski - gitara, bozouki

WSTĘP WOLNY!Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook