Węgrów

Nowi ministranci i kandydaci w Parafii Grębków

Kościół Pon. 12.10.2020 15:17:00
12
paź 2020

W niedzielne przedpołudnie, 11 października w Parafii Grębków odbyła się bardzo ważna uroczystość. Przed rozpoczęciem Mszy świętej o godzinie 9.00 miał miejsce obrzęd przyjęcia 11 kandydatów, którzy będą przygotowywali się do pełnienia służby liturgicznej przy ołtarzu.

Opiekun ministrantów - ks. Karol Biardzki, przedstawił zgromadzonym listę kandydatów. Chłopcy potwierdzili swoją obecność oraz chęć służby przy ołtarzu wypowiadając odważnie: Jestem. Po modlitwie błogosławieństwa odmówionej przez przewodniczącego liturgii ks. kan. Marka Zalewskiego - proboszcza naszej parafii, rodzice kandydatów pomogli założyć im szarfy, w których od dziś będą uczestniczyć w liturgii. W tym czasie, zgromadzeni wierni podjęli śpiew hymnu Liturgicznej Służby Ołtarza: Króluj nam Chryste. Następnie przedstawiciel kandydatów wypowiedział słowa modlitwy, w której prosił o potrzebne łaski Boże w przygotowaniu do służby ministranckiej.

Następnie odbył się obrzęd wprowadzenia 7 nowych ministrantów. Chłopcy z klasy IV i V, po czasie rocznej kandydatury, doczekali się dnia, w którym uroczyście zostali włączeni do grona ministrantów naszej parafii. Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę błogosławieństwa nad chłopcami, a następnie pobłogosławił stroje liturgiczne. W przywdzianiu barwnych pelerynek pomogli ministrantom ich rodzice. W tym czasie schola parafialna rozpoczęła śpiew drugiej zwrotki ministranckiego hymnu. Kandydaci oraz nowi ministranci ubrani w przeznaczone dla nich stroje liturgiczne zajęli miejsca w prezbiterium.
Podczas Eucharystii otaczaliśmy naszą szczególną modlitwą tych 18 chłopców, którzy dziś zasilili szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Ks. Rafał Pietruczuk podkreślił w homilii jak wielką radością jest dla całej wspólnoty parafialnej, zgromadzonej na uczcie eucharystycznej, fakt że powiększyło się grono tych, którzy są najbliżej ołtarza.

Na zakończenie Mszy świętej reprezentant kandydatów oraz ministrantów złożył podziękowania Księdzu Proboszczowi za włączenie do chłopców do służby przy ołtarzu.

Dziekan grębkowski w końcowym słowie podkreślił, że służba ministrancka wiąże się z wielkim zaszczytem i odpowiedzialnością. Jednocześnie podziękował rodzicom chłopców za to, że chcą by ich synowie służyli do Mszy świętej.

Po zakończonej Eucharystii nowi kandydaci i ministranci wraz z rodzicami i księżmi spotkali się w salce parafialnej na słodkim poczęstunku.

"Mamy nadzieję, że chłopcy będą wiernie trwali przy ołtarzu Pana Jezusa, a ich postawa będzie zachętą dla innych młodzieńców z naszej parafii, którzy jak ufamy w przyszłości powiększą grono służby liturgicznej".


Parafia Grębków [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Andrzejewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook