Diecezja siedlecka

Noc Świętych w Grębkowie /ZDJĘCIA/

02
lis 2022

Wieczorem 31 października w parafii Grębków odbyło się czuwanie modlitewne, które wprowadziło w przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych.

Noc Świętych rozpoczęła się Nieszporami o godz. 19.00. Konferencję wygłosił ks. Jakub Wyrozębski, który przypomniał, że nasze życie może być jak bombka – piękne na zewnątrz, ale puste w środku. Przytaczając słowa obecnego w relikwiach bł. Carlo Acutisa: „Wszyscy rodzimy się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”, ks. Jakub zwrócił uwagę, że Bóg nas stworzył najpiękniej jak mógł i nie musimy być tacy jak inni.

- W dalszej części spotkania odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego modliliśmy się na różańcu w intencji zmarłych oraz uwielbialiśmy Boga obecnego wśród nas. Na zakończenie z lampionami w dłoniach i z relikwiami udaliśmy się w procesji na cmentarz, gdzie polecaliśmy Bogu leżących tam zmarłych – czytamy w relacji nadesłanej z parafii Grębków.

W znaku relikwii, poza wspomnianym już bł. Carlo Acutisem, byli obecny także św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, autor „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Matki Najświętszej” (to jedyne w Diecezji Siedleckiej i drugie w kraju relikwie tego świętego) oraz św. Dorota, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Rafał Kalinowski, św. Stanisław Kazimierczyk, św. Jan Paweł II, św. Scholastyka i Gertruda, św. Wiktor, św. Jan Apostoł, św. Faustyna Kowalska, św. Jan Kanty, św. Paweł Apostoł, św. Ojciec Pio i św. Jan Bosko.Info/Zdjęcia: Parafia Grębków

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.