Węgrów

Kolejne odkrycie na ścianach węgrowskiego klasztoru

Kościół Pt. 11.12.2020 10:15:00
11
gru 2020

Malowidło ścienne przedstawiające scenę zaczerpniętą ze Starego Testamentu odkryto podczas prac rewitalizacyjnych w węgrowskim klasztorze. To już kolejne dzieło, które udało się ujawnić na przestrzeni pięciu lat.

Odkrycie jest o tyle zaskakujące, że tym razem dokonano go w pomieszczeniach mieszkalnych, na pierwszym piętrze budynku. Jak tłumaczy kustosz węgrowskiego klasztoru Marek Sobisz, nie spodziewano się, że ta część budynku również kryje tego typu tajemnice. - Jest to malowidło pochodzące prawdopodobnie z początków klasztoru. Można dostrzec na nim kilka postaci. Najbardziej widoczną i możliwą do identyfikacji jest sylwetka króla Dawida, trzymająca harfę. Za nim rozpościera się naturalistyczna scena – opisuje Marek Sobisz i dodaje, że znalezisko zostało zgłoszone do odpowiednich organów i jest na etapie wpisania do rejestru zabytków.

W ramach prowadzonych prac rewitalizacyjnych w klasztorze powstaje centrum dialogu kultur - miejsce o charakterze edukacyjno-kulturalnym, ukierunkowane również na turystów.(fot. FB/Twin monasteries)
KG/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Karolina Górecka
+48.502710082

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook